Shendetesi

Si te jemi ne forme: 5 ushtrime qe mund te beni pa dale nga shtepia

Keto jane 5 ushtrimet qe mund te beni ne shtepi nese nuk keni kohe dhe skane as kosto.

Aktiviteti fizik është një element shumë i rëndësishëm në jetën e gjithsecili prej nesh. Disa kanë mundësi ta realizojnë atë disa të tjerë jo për shkak të punës, lodhjes apo aktiviteteve të tjera ditore.

Ne ju vijmë në ndihmë me 5 ushtrime që mund ti bëni për vetëm gjysëm ore në shtëpi dhe pa kosto. Ja cilat janë ato:

1. Ushtrimet për forcimin e këmbëve dhe vitheve

2. Ushtrime për të rritur muskujt biceps

3.Ushtrime për barkun. Sfida këtu është mbajtja e qëndrimit sa më gjatë

4. Ushtrime për formimin dhe tonifikimin e këmbëve.

5. Ushtrime për forcim të muskujve të shpinës

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close