Ç’po ndodh? WhatsApp, Instagram dhe Messenger bien në disa vende të botës

Teknologji

Ç’po ndodh? WhatsApp, Instagram dhe Messenger bien në disa

Nëse keni vështirësi të dërgoni një mesazh në Whatsapp ose Messenger, apo po hasni probleme për të hyrë në Instagram, nuk jeni vetëm!

Të tre shërbimet duket se kanë rënë, por edhe pse janë pjesë e kompanisë Facebook, kjo e fundit punon, ndryshe nga tre të parat.

Probleme raportohen në të gjithë SHBA, Lindjen e Mesme, Evropë dhe Azi, dhe ndërprerja nuk duket të jetë rajonale.

ME TE LEXUARAT