Çfarë ndodhi? Musk anulon dyluftimin me Zuckenberg, pronari i ‘Twitter’ mendon ta zëvendësojë duelin me…

Teknologji

Çfarë ndodhi? Musk anulon dyluftimin me Zuckenberg, pronari i

Dueli mes Elon Musk dhe Mark Zuckerberg në Koloseumin e Romës mesa duket është anuluar.

Shkak është bërë pronari i “Twitter”, i cili së fundmi u shpreh se duhet të bëjë një operacion, ndërsa shtoi se dëshiron që të binte dakord me Zuckerberg që ta zëvendësojnë ndeshjen me një debat publik.

39-vjeçari është i bindur se dëshiron të luftojë me Musk, i cili vazhdimisht gjen arsye për t’u tërhequr.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Megjithatë Chris Anderson, Shefi i TED, i tha Musk përmes X ‘Twitter’ se ai dhe pronari i “Facebook” janë shumë të rëndësishëm për të ardhmen teknologjike dhe nuk munden që ti humbin aftësitë e tyre në kafaz, ndërsa ai ra darkord me këtë gjë.

 

“Këtu është një ide më e mirë: ‘Ta zëvendësojmë ndeshjen me debatin’” shkroi Anderson në Twitter.

 

ME TE LEXUARAT