Elon Musk deklaron: Tani mund të blini një Tesla me Bitcoin

Teknologji

Elon Musk deklaron: Tani mund të blini një Tesla me Bitcoin

Elon Musk, themeluesi i Tesla, gjatë kësaj periudhe ka promovuar kriptomonedhën, pasi Bitcoin arriti vlerën e saj më të lartë. Më herët gjatë këtij viti, Tesla konvertoi 1.5 miliardë dollar në Bitcoin dhe kompania tani po e ofron atë si një mënyrë pagese në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Madje, Musk e ka quajtur atë si “një monedhë për t’i sunduar të gjithë, duke iu referuar sagës “Lord of the Rings”. Ndërkohë të mërkurën, ai bëri një postim në “Twitter”, ku u shpreh se një makinë elektrike e bërë nga kompania e tij, tani mund të blihet me kriptomonedhën më të njohur në botë.

ME TE LEXUARAT