Android para iPhone, Bill Gates tregon arsyen

Teknologji

Android para iPhone, Bill Gates tregon arsyen

Themeluesi i Clubhouse Paul Davison i cili ishte pjesë e bisedës për ca moment tha se një version Android është prioriteti numër 1 i kompanisë së tij. Bashkëthemeluesi i Microsoft Bill Gates ka deklaruar së fundmi se telefoni i tij është Android, në takimin e tij të parë në Clubhouse, aplikacionin i cili ka shpërthyer në popullaritet së fundi.

Për mediat që ishin të pranishme në takim, Gates tha se i ka të dy, por android është telefoni i tij. “Në të vërtetë përdori një telefon Android” tha Gates. “Nganjëherë mbaj edhe iPhone me vete por zakonisht është Android telefoni i im.”, tha ai, ndërsa shtoi se disa prodhues Android të lejojnë instalimin e softuerit të Microsoft paraprakisht,gjë kjo që e bën më të lehtë për të.

Gjatë një interviste tjetër në 2019-ën Gates pranoi humbjen e Microsoft përballë Android dhe konsideron atë si gabimin më të madh të gjitha kohërave. Në të vërtetë gjatë kësaj periudhe ishte Steve Ballmer CEO dhe jo Gates.

ME TE LEXUARAT