U fol se do shkojë në Spanjë, Neymar dhe presidenti i PSG hedhin poshtë aludimet

Sport

U fol se do shkojë në Spanjë, Neymar dhe presidenti i PSG hedhin

Neymar me shumë mundësi do vazhdojë për shumë gjatë në PSG, duke hedhur poshtë lajmet se do rikthehet tek katalanasit. Dje, pas përfundimit të ndeshjes me Bayern, braziliani foli për të ardhmen e tij.

 

“PSG është një skuadër e madhe. Tani jemi në gjysmëfinale dhe mund të ëndërrojmë për gjëra të mëdha”, tha ai.

Për të ardhmen e Neymar, u pyet edhe presidenti i klubit francez, sheiku Al Khelaifi.  “Mendoj se Neymar do të qëndrojë tek PSG për një kohë të gjatë”, tha ai.

Dje PSG mundi Bayern, duke bërë të mundur kalimin në gjysmëfinalen e ChampionsLeague.

ME TE LEXUARAT