Suedi-Shqipëri, zbulohet sa bileta janë shitur

Sport

Suedi-Shqipëri, zbulohet sa bileta janë shitur

Shqipëria do të përballet sot në miqësoren e dytë për këtë muaj, ndaj Suedisë në transfertë. Sfida do të zhvillohet në stadiumin “Friends Arena”, në Stokholm, duke filluar nga ora 19:00.

Pritet një duel i fortë dhe i luftuar, me të dyja kombëtaret që do të kërkojnë fitoren.

Stadiumi ka një kapacitet prej 50 mijë vendesh, ndërkohë që shtypi sportiv suedez raporton se deri tani janë shitur më shumë se 20 mijë bileta.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Një pjesë e konsiderueshme e të cilave të blera nga tifozët shqiptarë.

ME TE LEXUARAT