Shqiptari “çmend” tifozërinë zviceriane, pas dy minutash në fushë shënon golin e fitores (Video)

Sport

Shqiptari “çmend” tifozërinë zviceriane, pas dy

Vetëm dy minuta iu deshën Kastriot Imeri që të gjejë portën dhe të marrë fitoren e skuadrës së tij, Servet, në Zvicër, kundër Zyrihut. Mësohet se mesfushori 20-vjeçar u fut në lojë në pjesën e dytë të ndeshjes.

 

Pas një pasimi të marrë jashtë zone, Imeri lëshon një gjuajtje shumë të fortë nga rreth 30 metra distancë, me topin që ndalet në fundin e rrjetës.

Ky është goli i tretë sezonal për Imerin në këtë sezon, teksa vetëm 5 ditë më parë shënoi dopietë në Kupë ndaj Vevei.

ME TE LEXUARAT