Sergio Aguero në qendër të merkatos, “hap” luftë mes Juventus dhe Barcelonës

Sport

Sergio Aguero në qendër të merkatos, “hap” luftë

Mediat spanjolle kanë shkruar së fundmi se Sergio Aguero është në shënjestër të Barcelonës, por argjentinasi ka kushte që katalanasit zor se i përmbushin duke u bërë pengesë. Kujtojmë se lojtarët e Barcelonës kanë pranuar uljen e pagës për shkak të pandemisë botërore, duke u bërë ky një rregull edhe për prurjet e reja.

 

12 milionë euro që merr tek Manchester City nuk mund ti marrë në Spanjë, ndaj pritet një diskutim.

Ndërkohë që argjentinasi kërkohet edhe nga Juventus, duke e bërë prioritet në listën e saj. Aktualisht, klubet në fjalë nuk i kanë paraqitur një ofertë konkrete, në pritje për të kuptuar edhe dëshirën e vet lojtarit. Në këto tratitiva, Barcelona ka një bonus me shumë, Aguero mund të luaj në “Camp Nou” përkrah Leo Messit

ME TE LEXUARAT