"Euro 2024", Portugalia fiton me përmbysje, 2-1 ndaj Republikës Çeke

Sport

 

"Euro 2024", Portugalia fiton me përmbysje, 2-1 ndaj

Portugalia fitoi me permbysje ndaj Republikes Ceke me rezultat 2-1.

Pas nisjes se pjeses se dyte, ishte Provod qe shenoi per Cekine ne minuten e 62.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Me pas, Portugalia tentoi disa here por gjeti golin vetem ne minuten e 69 me Hranáč. 

"Euro 2024", Portugalia fiton me përmbysje, 2-1 ndaj

Loja vazhdoi me nje gol te anuluar per Portugaline e cila gjeti avantazhin ne minutat shtese me ane te Conceição qe arriti te shenoje ne te 92-ten.

Ai mori edhe karton te verdhe pasi hoqi bluzen gjate festimit te golit.

Pjesa e pare

Pjesa e pare e ndeshjes Portugali-Republika Ceke u mbyll barazim me rrjeta te paprekura.

Ne fund te 45′ Ronaldo tentoi me një gjuajtje nga brenda zonës, por topi u ndal nga Stanek.

Edhe ne minuten e 32′ ai ndali nje tjeter aksion te Ronaldfos.

Ne te 26 Bruno Fernandes hodhi një top në zonë për Leaon, por ai nuk e arriti dot.

Ne minuten e 8 Ronaldo tentoi një gjuajtje me kokë, por tentativa e tij shkoi jashtë kuadratit.

"Euro 2024", Portugalia fiton me përmbysje, 2-1 ndaj

Portugalia dhe Republika Çekendeshen në takimin e fundit të fazës së parë në grupe të Europianit, me të dyja skuadrat që futen në fushë për tre pikët.

Ronaldo do të jetë në krye të sulmit të portugezëve krahë Rafa Leaos, për t’i udhëhequr ata drejt titullit të dytë Europian, në të cilën shihen si favoritë.

Ne anen tjetër, çekët kërkojnë të surprizojnë pretendentët dhe të hynë në fushë për fitore.

"Euro 2024", Portugalia fiton me përmbysje, 2-1 ndaj

ME TE LEXUARAT