Real Sociedad feston me mjekët në spital Kupën e Mbretit

Sport

Real Sociedad feston me mjekët në spital Kupën e Mbretit

Më shumë se një vit që nga përhapja në Europë, Covid-19 vazhdon të jetë mes nesh dhe të infektojë njerëz e të shkaktojë ndarjen nga jeta të një pjese të tyre.

Gjatë gjithë kësaj kohë vëmendja ka shkuar te mjekët, që kanë qenë ndihma më e madhe dhe faktori kryesor, që ka luftuar kundër infeksionit të rrezikshëm.

Të shumta kanë qenë nderimet ndaj tyre në këto kohë, teksa i fundit vjen nga lojtarët e Real Sociedad. Të shtunën e shkuar baskët fituan Kupën e Mbretit ndaj Athletic Bilbao.

ME TE LEXUARAT