Notat e Kombëtares, kush janë lojtarët më të vlerësuar në ndeshjen me Ishujt Faroe

Sport

Notat e Kombëtares, kush janë lojtarët më të

Mbrëmjen e djeshme Shqipëria nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 në shtëpi ndaj modestëve të Ishujve Faroe, në ndeshjen përmbyllëse të kualifikueseve të Europianit.

Edhe pritshmëritë ishin të larta për një triumf të mundshëm, kuqezinjtë e Sylvinho-s, nuk arritën të dilnin në lojën e tyre, duke prodhuar shumë pak raste të rrezikshme në portën kundërshtare. 

Në fund të ndeshjes, sipas faqes së specializuar të statistikave “Sofa Score”, lojtari me notën më të lartë renditet kapiteni Berat Gjimshiti, i cili është vlerësuar me 7.5, teksa pas tij vijnë menjëherë, Balliu, Ismajli dhe Asllani. 

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Notat e Kombëtares, kush janë lojtarët më të

Për sa i përket lojtarëve më pak të vlerësuar, gjithmonë sipas “Sofa Score”, ata janë Daku, Muçi dhe Muçolli.

 

ME TE LEXUARAT