Messi bind drejtuesit, Neymar shumë pranë rikthimit tek Barcelona

Sport

Messi bind drejtuesit, Neymar shumë pranë rikthimit tek Barcelona

Mediat sportive në Spanjë vazhdojnë të shkruajnë për një rikthim të mundshëm të brazilianit Neymar në skuadrën katalanesë dhe kjo falë insistimit të Leo Messit, për ta pasur sërish shok në skuadër atë.

Duket se Messi dhe Neymar edhe pse larg pas largimit të Neymar, e kanë mbajtur të ngrohtë miqësinë e tyre, aq sa argjentinasit po “punon” fortë që ta rikthejë në Barcelonë.

Aktualisht, Neymar po luan në Francë, në skuadrën e PSG, një kongtratë që përfundon ën vitin 2022. Mediat spanjolle shkruajnë se Barcelona e do rikthimin e Neymar Jr, por është në probleme të theksuara ekonomike, me një borxh prej 1.17 miliardë eurove.

ME TE LEXUARAT