Liga e Kampionëve zgjedh formacionin më të mirë të javës

Sport

Liga e Kampionëve zgjedh formacionin më të mirë të

Tifozët kanë zgjedhur formacionin më të mirë të javës në faqen zyrtare të Ligës së Kampionëve, ku dominohet nga lojtarët e Chelseat.

Gjatë të martës dhe mërkurës janë zhvilluar ndeshjet e para çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Të martën u zhvilluan dy lojë, ku Real Madridi triumfoi në shtëpi ndaj Liverpoolit me rezultat 3-1, ndërsa Manchester City mposhti 2-1 Borussia Dortmundin.

Të mërkurën u zhvilluan edhe dy ndeshje tjera, ku Paris Saint-Germain mposhti Bayern Munichun në udhëtim 3-2, ndërsa Chelsea triumfoi te Porto 0-2.

Pas këtyre katër ndeshjeve, faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve kërkon votimin e tifozëve për formacionin më të mirë të javës.

Nga votat e tifozëve, Chelsea është ekipi me më së shumti përfaqësues, pasi ka katër sosh, ndërsa pasohet nga City me tre dhe PSG e Bayerni nga dy, transmeton EO.

Formacioni i javës:

Mendy; Azpilicueta, Marquinhos, Chilwell; Mount, Foden; Asensio, De Bruyne, Vinicius Jr; Neymar, Mbappe;

ME TE LEXUARAT