Koronavirus prek klubin gjerman, infektohen 3 teknikët, të rrezikuar lojtarët

Sport

Koronavirus prek klubin gjerman, infektohen 3 teknikët, të rrezikuar

Covid-19 ka “trokitur” edhe në derën e skuadrës gjarmane, Herta Berlin. Lajmi u bë me dije nga faqja zyrtare e klubit, ku tregon se kanë rezultuar pozitiv trajneri Pal Dardai dhe ndihmësit e tij Admir Hamzagiç dhe Dodi Lukebakio. Sipas njoftimit, të tre të infektuarit janë izoluar në banesat e tyre për një kohë të caktuar.

 

Ndërkohë që infektimi i tyre ka përhapur panik në klub, pasi të rrezikuar janë lojtarët e skuadrës.

ME TE LEXUARAT