Koret e tifozëve: Kosova është Serbi, ja reagimi i gazetarit shqiptar

Sport

Koret e tifozëve: Kosova është Serbi, ja reagimi i gazetarit

Situatë e tensionuar u regjistrua para ndeshjes mes Anglisë dhe Serbisë të zhvilluar në stadiumin e Shalkes.

Pas përplasjeve jashtë impianit sportiv, brenda tij nuk munguan koret raciste, teksa ato që dëgjoheshin më së tepërmi ishin thirrjet: “Kosova është Serbi”.

Gazetari Arlind Sadiku, i cili teksa po raportonte direkt, poshtë tribunës ku

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.


qëndronin tifozët serbë, në momentin e thirrjeve, “Kosova është Serbi”, është kundërpërgjigjur me një gjest, që i ka inatisur edhe më shumë huliganët serbë.

Ai ka formuar shqiponjën dykrenare me duar, duke mos iu trembur aspak reagimeve brutale të serbëve.

ME TE LEXUARAT