Ibrahimovic i përfshirë në baste, karriera e sulmuesit në rrezik

Sport

Ibrahimovic i përfshirë në baste, karriera e sulmuesit në

Suedezi Zlatan Ibrahimovic është përfshirë skandal. Mësohet se aim und të ndëshkohet nga FIFA, pasi dyshohet se sulmuesi ka shkelur kodin e etikës të FIFA-s dhe UEFA-s. Mediat suedeze shkruajnë se Ibra është bashkëpronar i markës së basteve sportive “Bethard”, me qendër në Maltë dhe kjo nuk është e lejuar në rregullore.

Sipas mediave suezese, Federata Suedeze ishte në dijeni të gjithçkaje, në lidhje me bastet dhe për këtë arsye vendosën ta lënë sulmuesin jashtë dhe të mos e grumbullonin në Botërorin e 2018. Në rast se vepra dhe gjithçka tjetër konfirmohet, atëherë Ibra rrezikon nga 300 mijë euro gjobë, deri te përjashtimi për 3 vite nga futbolli i luajtur.

ME TE LEXUARAT