Goli më i shpejtë në historinë e Europianit nuk i mjafton Shqipërisë, kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

Sport

Goli më i shpejtë në historinë e Europianit nuk i mjafton

Është mbyllur 2-1 pjesa e parë e ndeshjes mes Italisë dhe Shqipërisë. Ishin kuqezinjtë të cilët befasuan në sekondën e 24-ërt duke shënuar me anë të Nedim Barjamit.

Një gol i cili ju dha zemër kuqezinjve, por ka zgjatur vetëm pak minuta gëzimi, pasi në minutën e 11-të ka barazuar Bastoni, ndërsa 5 minuta më pas Barella ka përmbysur rezultatin.

Duhet theksuar se Italia është ndalur në një tjetër rast nga shtylla dhe një herë tjetër nga Strakosha.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Shqipëria ka bërë shumë [ak në fazën sulmuese aps shënimit të golit.

Shqipëria 1-2 Italia

BAJRAMI SHENOI NE NISJE POR Italia ka arritur te permbyse rezultatin duke shenuar dy gola ndaj Shqiperise. 

17′ GOL ITALIA 2-1/ Barella lëshon një gjuajtje nga distasnca dhe e çon në rrjetë. (VIDEO)

 

16′ Dimarco hedh një krosim të ulët drejt zonës, por Gjimshiti ndërhyn në mënyrën e duhur për të larguar topin.

 

11′ GOL ITALIA 1-1/ Bastoni godet me kokë dhe e çon topin në rrjetë

1′ GOOOOL SHQIPËRIA 0-1/ Bajrami përfiton nga një gabim i Dimarcos dhe me një gjuajtje drejt portës ndëshkon Donnarumman.

Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në ndeshjen e orës 21.00.

ME TE LEXUARAT