Frankfurt ka nisur bisedimet me Lacion, kërkon Taren si drejtor sportiv

Sport

Frankfurt ka nisur bisedimet me Lacion, kërkon Taren si drejtor sportiv

Aintraht Frankfurt po mendon të emërojë si drejtor sportive Igli Taren. Mediat gjermane bëjnë me dije se shqiptari është shumë i preferuar në Gjermani dhe kanë filluar diskutimet e para që të rekrutojnë 47-vjeçarin.

Ndërkohë që Frankfurt ka konkurrencë me Milanin, pasi edhe kuqezinjtë e kanë kërkuar Taren në verën e shkuar, por marrëveshja nuk u bë.

Aktualisht, Tare është pjesë e Lacios që nga viti 2009, puna e të cilit është komplimentuar gjithmonë.

ME TE LEXUARAT