Euro 2024 nis me Gjermani-Skoci, kalendari i plotë i ndeshjeve

Sport

Euro 2024 nis me Gjermani-Skoci, kalendari i plotë i ndeshjeve

Europiani Gjermani 2024 ka marrë udhë këtë pasdite në Hamburg, ku u hodh shorti për fazën e grupeve të kompeticionit që do të startojë më 14 qershor në “Allianz Arena” të Mynihut, me ndeshjen Gjermani-Skoci.

Goglat vendosën Shqipërinë në grupin B me Italinë, Spanjën dhe Kroacinë.

Më poshtë është kalendari i plotë i Europianit, përfshi edhe ndeshjet e kuqezinjve të Sylvinhos.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Kalendari i plotë i ndeshjeve:

14 Qershor
Gjermani vs Skoci (Munich, 21:00)

15 Qershor
Spanjë vs Kroaci (Berlin)
Itali vs SHQIPËRI (Dortmund)
Hungari vs Zvicër (Cologne)

16 Qershor
Danimarkë vs Angli (Gelsenkirchen)
Play Off A vs Holandë (Hamburg)
Slloveni vs Serbi (Stuttgart)

17 Qershor
Austri vs Francë (Düsseldorf)
Belgjikë vs Sllovaki (Frankfurt)
Rumani vs Play Off B (Munich)

18 Qershor
Portugali vs Çeki (Leipzig)
Turqi vs Play Off C (Dortmund)

19 Qershor
Kroaci vs SHQIPËRI (Hamburg)
Skoci vs Zvicër (Cologne)
Germany vs Hungari (Stuttgart)

20 Qershor
Spanjë vs Itali (Gelsenkirchen)
Danimarkë vs Angli (Frankfurt)
Slloveni vs Serbi (Munich)

21 Qershor
Play Off A vs Austri (Berlin)
Holandë vs Francë (Leipzig)
Sllovaki vs Play Off B (Düsseldorf)

22 Qershor
Play Off C vs Çeki (Hamburg)
Turqi vs Portugali (Dortmund)
Belgjikë vs Rumani (Cologne)

23 Qershor
Zvicër vs Gjermani (Frankfurt)
Skoci vs Hungari (Stuttgart)

24 Qershor
Kroaci vs Itali (Leipzig)
SHQIPËRI vs Spanjë (Düsseldorf)

25 Qershor
Holandë vs Austri (Berlin)
Francë vs Play Off A (Dortmund)
Angli vs Slloveni (Cologne)
Danimarkë vs Serbi (Munich)

26 Qershor
Çeki vs Turqi (Hamburg)
Play Off C vs Portugali (Gelsenkirchen)
Sllovaki vs Rumani (Frankfurt)
Play Offf B vs Belgjikë (Stuttgart)

 

ME TE LEXUARAT