Euro 2024, Anglia mund Serbinë falë golit me kokë të Bellingham

Sport

Euro 2024, Anglia mund Serbinë falë golit me kokë të

Anglia fitoi ndeshjen ndaj Serbise me nje gol te shenuar ne minuten e 13.

Pasi shkuan ne pushimin 15 minutesh, skuadrat dolen ne fushe dhe Serbia nuk arriti te ndryshoje asgje ne rezultatin e fiksuar nga Anglia qe ne pjesen e pare.

Edhe 4 minutat e shteses ne fund, nuk i sherbyen Serbise per te realizuar me gjithe tensionin dhe thirrjet e tifozerise ne stadium.   

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

13′ GOOOL ANGLIA 0-1/ Bellingham godet me kokë pas krosimit të Sakës dhe e çon topin në rrjetë.

FORMACIONET ZYRTARE:

SERBIA: Rajkovic, Veljkovic, Milenkovic, Pavlovic, Zivkovic, S. Milinkovic-Savic, Lukic, Gudelj, Kostic, Vlahovic, Mitrovic.

Trajner: Dragan Stojkovic

ANGLIA: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Trippier, Alexander-Arnold, Rice, Saka, Bellingham, Foden, Kane.

Trajner: Gareth Southgate

ME TE LEXUARAT