E hedh pas lëndimin, rikthehet në fushë pas 29 ndeshjesh mungesë Pique

Sport

E hedh pas lëndimin, rikthehet në fushë pas 29 ndeshjesh

Gerard Pique është parë herën e fundit të grumbullohet në stërvitjen e skuadrës, ku mësohet se do të jetë në ndeshjen kundër Athletic Bilbaos, për Kupën e Mbretit. Mediat sportive spanjolle kanë shkruar se qendërmbrojtësi e ka tejkaluar lëndimin dhe është i gatshëm për finale.

 

Pique ka munguar jo pak por 29 ndeshje gjatë këtij sezoni, duke i sjellë shumë probleme katalanasve, në pjesën e mbrojtjes. Bëhet me dije se me rikthimin e tij, mbetet të shihet nëse Koeman do të luajë me tre mbrojtës edhe kundër Bilbaos në finalen e së shtunës, apo do ta rikthejë sistemin 4-3-3.

ME TE LEXUARAT