E ardhmja e Vasquez në Milano? Kushtet e tij stepin “djajtë”

Sport

E ardhmja e Vasquez në Milano? Kushtet e tij stepin

Milani është  i interesuar që të marrë në klub Lucas Vasquez, por kushtet e tij e bëjnë që të stepen. Aktualisht në Spanjë, Vasquez kërkon një kontratë 4-vjeçare me një rrogë prej 5 milionë eurosh në sezon, kusht që asnjëra nga palët nuk ka në mend që t’ia plotësojnë.

Mësohet se Milan mund të paguajë 4 milionë, por duket se Vasquez nuk ka pranuar.

Por Milan dhe Real Madrid janë “të kërcënuar” nga Bayern Munchen, Inter dhe Manchester United të cilët kërkojnë lojtarin spanjoll.

ME TE LEXUARAT