Pija perfekte për të djegur dhjamin e tepërt në trupin tuaj

Soft

Pija perfekte për të djegur dhjamin e tepërt në trupin tuaj

Shumica e mjeteve juridike për humbjen e peshës janë plot aditivë të ndryshëm kimikë dhe rrallë janë efektivë. Por, për të hequr shtresat e dhjamit ne do ju tregojmë recetën e një pijeje që mund ta përgatisni në shtëpi.

Bëhet fjalë për smoothie me banane dhe xhenxhefil, që stimulon metabolizmin, ul nivelet e kolesterolit dhe sheqerit në gjak, si dhe nxit zhvillimin e substancave që rregullojnë metabolizmin e lipideve quhen djegie të dhjamit.

Çfarë ju duhet:

2 lugë fara liri të bluara

1 filxhan boronicë të ngrirë

1 banane e ngrirë

1 lugë xhenxhefil i freskët

Pak spinaq

400 ml ujë

Akul (opsionale)

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit në një blender  derisa të gjitha përbërësit të bëhen një dhe në trajtë të trashë. Në atë moment shtoni pak ujë të ngrohtë. Ju do të merrni një smoothie të shijshme, por edhe të shëndetshme që do ju ndihmojë të digjni dhjamin.

Pija perfekte për të djegur dhjamin e tepërt në trupin tuaj

ME TE LEXUARAT