Sulmoi 5 persona, vritet ariu i murrmë

Soft

Sulmoi 5 persona, vritet ariu i murrmë

Një ari i murrmë që plagosi pesë persona në një qytet sllovak është eutanazuar, tha ministri i mjedisit i vendit.

Videoja e ariut që vraponte nëpër rrugët e Liptovsky Mikulas më 17 mars u bë virale.

BBC raportoi se ai u gjet pas dhjetë ditësh në një pyll.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Një dron dhe teknologji biometrike u përdorën për gjetjen e ariut, tha Ministri i Mjedisit Thomas Taraba në një postim në Facebook, duke falenderuar të gjithë të përfshirët në operacion.

Bëhet e ditur se pesë persona, mes tyre një vajzë 10-vjeçare, kanë mbetur të plagosur dhe dy janë dërguar në spital me prerje dhe gërvishtje pasi janë sulmuar nga kafsha. /vizionplus

ME TE LEXUARAT