Kombinimi i ujit me kripë është miku më i mirë i lëkurës, ja përfitimet që ka

Soft

Kombinimi i ujit me kripë është miku më i mirë i

Një këshillë e fundit ka ardhur nga ekspertët, për të luftuar një sërë problemesh. Bëhet fjalë për ujin me kripë, që sipas ekspertëve, ju vjen në ndihmë për stresin, aknet, humbjen në peshë, rregullon nivelin e gjakut.

Sipas ekspertëve, uji me kripë heq aknet. Vendoseni në fytyrë dhe shikoni  më pas përfitimin.

Uji me kripë shëron plagët. Larja me ujë të kripur ndihmon në shkatërrimin e baktereve dhe gjithashtu ndihmon në shërimin e plagëve. Gjithashtu ju ndihmon që të keni një fytyrë të shkëlqyeshme. Në këtë rast, ju duhet ta pini ujin me kripë, pasi detoksifikon trupin dhe zvogëlon inflamacionin.

 

ME TE LEXUARAT