Kanceri në kocka i merr jetën 15-vjeçares, babai i saj publikon foton e fundit të saj (Foto)

Soft

Kanceri në kocka i merr jetën 15-vjeçares, babai i saj publikon

Rebbeca humbi jetën në moshën 15-vjeçari nga kanceri dhe disa foto të sajat nga lindja e deri tek dita kur vdiq kanë “çmendur” internetin. Fotot janë shkrepur nga babai i saj, Darrin, fotograf, i cili kishte qëllim që të shkreptë momentet më të bukura të vajzës së tyre… por ai nuk shmangu as foton kur vajza e tij vdiq.

 

15-vjeçarja vuante nga kanceri në kocka dhe humbi jetën në dhjetor të 2020. Fotoja e saj në shtratin e vdekjes, ku babai i saj është shtrirë ngjitur me të, është bërë virale duke prekur të gjithë.

Kanceri në kocka i merr jetën 15-vjeçares, babai i saj publikon

 “Vazhdoja të flisja me të, i bindur se ajo tani mund të më dëgjonte dhe të më kuptonte më mirë se më përpara. I thoja të mos kishte frikë, i thashë se do të vazhdoja ta mbaja dorën e saj për aq kohë sa të kisha mundësi, por tani ajo nuk do të ishte mes nesh”, rrëfeu fotografi, pas vdekjes së vajzës së tij.

ME TE LEXUARAT