Cilës shenjë të Horoskopit i përkasin vrasësit më famëkeq në botë?

Soft

Cilës shenjë të Horoskopit i përkasin vrasësit më

Vrasësit serialë më të këqij dhe shenjat e tyre të yjeve:

Për të kuptuar lidhjen mes tyre, janë përpiluar një listë me 161 vrasës serikë nga 30 vende të ndryshme. Kjo listë përmban vrasësit serialë më të këqij që kanë lindur midis viteve 1900 dhe 2000. Këta janë vrasës me numrin më të lartë të vrasjeve të mundshme.

Pra, këtu janë rezultatet

Peshqit : 19 vrasës serial.
Akrepi : 17.
Shigjetari : 17.
Ujori : 15.
Bricjapi : 15.
Dashi : 14.
Gaforrja : 13.
Demi : 12.
Binjakët : 11.
Luani : 10.
Peshorja : 10.
Virgjëresha : 8.

Siç mund ta shihni në listën e mësipërme, Peshqit ishte shenja "më e keqe" e zodiakut me më shumë vrasës serial.

Në këtë listë, 11.8% e vrasësve serial ishin Peshq. Kjo shenjë e zodiakut u ndoq nga afër nga Akrepi dhe Shigjetari, të dy me 10.56%.

Ndërkohë, Virgjëresha është shenja që kishte sasinë më të vogël të vrasësve serial (4.97%).

Ajo që është qesharake për këtë rezultat është se Peshqit njihen si të " butë" dhe të "dhembshur" por me sa duket diçka fshihet pas asaj 'dhembshurie'.

ME TE LEXUARAT