Po ia zinte frymën, Adele ndalon performancën për të hequr rripin

Showbiz

Po ia zinte frymën, Adele ndalon performancën për të hequr

Këngëtarja me famë botërore, Adele, i ka habitur të gjithë me atë që ndodhi në koncertin e saj të fundit në Las Vegas.

Artistja u ankua se rripi që kishte vënë ishte shumë i ngushtë.

Çështja ishte aq urgjente sa ajo e ndërpreu performancën për disa minuta dhe i kërkoi pianistit të saj një favor të madh.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Këngëtarja u ul pranë partnerit të saj dhe iu drejtua audiencës në koncert, për të shprehur sa e fryrë ndihej: "Ky është flori i fortë", tha ajo, duke treguar rripin e saj të ngushtë.

Ajo e justifikoi duke thënë se kishte ngrënë në mëngjes shumë dhe se rripi tani po e shtrëngonte.

Më vonë, ajo ka dashur t'i bëjë një propozim publik pianistit të saj dhe, ndonëse dukej pak e turpëruar, ka guxuar ta pyesë: "Nuk e di nëse duhet të të kërkoj ta heq".

Pianisti i saj pranoi ta hiqte dhe këngëtarja më në fund u lirua, duke buzëqeshur dhe duke e falënderuar publikisht.

Kjo nuk është hera e parë që autorja e këngës "Hello" përballet me incidente të tilla në skenë.

Kujtojmë që në gusht, ajo frikësoi publikun pasi u tha se u rrëzua në prapaskenë për shkak të një shpërthimi të dhimbjes së nervit shiatik, gjë që e bëri atë të ishte më vigjilente në koncertet e saj.

 

ME TE LEXUARAT