Ndahet nga jeta në moshën 74-vjeçare këngëtari dhe aktori Meat Loaf

Showbiz

Ndahet nga jeta në moshën 74-vjeçare këngëtari dhe

Ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare këngëtari dhe aktori amerikan Marbin Lee Aday, i njohur si Meat Loaf.

Albumi i tij i dytë “Bat Out of Hell”, i publikuar në vitin 1977, me këngë të shkruara nga Jim Steinman, rezultoi një sukses i madh dhe është një nga më të shiturit në historinë e SHBA-së.

Albumi pati gjithashtu dy vazhdime të suksesshme si “Bat Out of Hell II; Back into Hell dhe Bat Out of Hell III; The Monster Is Loose.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Përveç karrierës së tij muzikore, e cila i dha një çmim Grammy për këngën “I’d Do Anything for Love” , Meat Loaf u dallua gjithashtu për rolin e tij në filmin e vitit 1975 në The Rocky Horror, të Picture Show dhe në vitet 1990 për rolin Bob Paulson në Fight Club.

ME TE LEXUARAT