I penduar? Zbulohet letra që Princ Harry i ka shkruar babait të tij

Showbiz

I penduar? Zbulohet letra që Princ Harry i ka shkruar babait të tij

Mediat britanike kanë shkruar se princ Harry i ka shkruar një letër babait të tij, Princ Charles. Sipas mediave, letra është shkruar dhe dërguar para vdekjes së gjyshit të tij, Princ Filip. Sipas “Mirror”, Duka i Sussex në letër ka shprehur keqardhjen e tij për gjendjen e gjyshit të tij, teksa po luftonte për jetën.

 

Sipas mediave, kjo letër e princit, kishte për qëllim që të rikthente komunikimin që ka pasur dikur me familjen e tij, por, duket se ky qëllim është ende larg, pasi familja e tij, përfshirë babanë e tij, nga intervista historike, janë lënduar shumë. Familja Mbretërore, më shumë Princ Charles, janë lënduar nga akuzat për racizëm, ndaj nipit.

I penduar? Zbulohet letra që Princ Harry i ka shkruar babait të tij

Sipas “Mirror”, letra e Harryt, nuk ka qetësuar asnjë tension në familje, por mësohet se kur ai mori pjesë në varrimin e gjyshit të tij, situata ishte e butë, një hap, për të arritur të pajtohet me familjen.

ME TE LEXUARAT