VIDEO/ Tenton të bëjë gol, Ilir Meta humb ekuilibrin dhe rrëzohet në tokë

Politikë

VIDEO/ Tenton të bëjë gol, Ilir Meta humb ekuilibrin dhe

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka qenë sot në Lezhë ku ka luajtur një ndeshje futbolli. Ndeshja u zhvillua mes ekipit të Partisë së Lirisë në Tiranë dhe strukturave në Lezhë.

Siç shihet edhe në këto video, ata janë veshur me veshjen e Celtic, pasi vetë Meta është tifoz i klubit legjendar të Skocisë.

Në këtë video, shihet edhe momenti kur Meta bie në tokë teksa tenton të shënojë gol në portë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Pas ndeshjes, i pyetur nga gazetarët se po e sulmon Altin Dumanin, pasi ka frikë nga SPAK, Meta se nuk do i lejojë të asgjësojnë pluralizmin politik. Meta tha se ka nisur “rrethimi i mafies në pushtet”.

“Ilir Meta ka qenë këtu, është këtu dhe do jetë këtu. Frikë nga e vërteta kanë ata që kujtojnë se me deklarata të blera McGonigal dhe fëlliqësira që mbajnë çimka me vete do mund të shkatërrojnë pluralizmin politik. Me 27 prill e marrin përgjigjen të gjithë, rrethimi i vogël ndaj Metës ka përfunduar, rrethimi i madh ndaj mafies në pushtet sapo ka nisur”, tha Meta.

 

 

ME TE LEXUARAT