UBT marrëveshje me universitetin në Vjenë, Rama: Austria sheh krushqit, s’ka dashuri me shikim të parë

Politikë

UBT marrëveshje me universitetin në Vjenë, Rama: Austria sheh

Kryeministri Edi Rama nuk i kurseu batutat gjatë fjalës së tij në marrëveshjen e partneritetit të nënshkruar mes Universitetit Bujqësor të Tiranës me Universitetin BOKU të Vjenës.

Kjo marrëveshje 4-vjeçare do të krijojë mundësi transferimi të dijeve dhe teknologjisë.

Rama: Nuk ka dashuri me shikim të parë Austria të shohin të masin, nga larg, afër marrin informacion, shohin krushqit, shohin shtëpinë ku do sjellin nuses, fakti që do martohen me ne është një arritje shumë e madhe, ju takon ju të përfshiheni në këtë projekt dhe ta keni ambicien tuaj profesionale jo vetëm personale, që këtë universitet ku kaloni pjesën më të madhe të jetës suaj ta transformoni në një flamur, është misioni juaj, nuk ka dyshim që me mbështetjen e partnerëve austriakë, kushtet për tu rritur, përmirësuar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

 

ME TE LEXUARAT