Rrjedhja e të dhënave nga patronazhistët, Rama: Nuk janë të PS, janë futur duart

Politikë

Rrjedhja e të dhënave nga patronazhistët, Rama: Nuk janë

Kryeministri Edi Rama, i ftuar mbrëmjen e sotme në Euronews Albania ka folur edhe për publikimit të të dhënat nga databaza e Partisë Socialiste.

Sipas kryeministrit, të dhënat që kanë qarkulluar në media dhe rrjete sociale nuk janë të PS, por janë të manipuluara.

"Patronazhistët tanë nuk publikojnë kartat e ID, ajo çfarë ka dalë është një përzierje e informacioneve që disponojnë.

Të dhënat nuk janë tonat, janë futur duart dhe janë bërë manipulime."-u shpreh ai.

ME TE LEXUARAT