Rama: Vijon puna për 31 pallate në Shijak, do të akomodohen 660 familje

Politikë

Rama: Vijon puna për 31 pallate në Shijak, do të akomodohen 660

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar pamje nga procesi i Rindërtimit. Rama ka postuar një video nga Shijaku.

Ndërsa thotë se po punohet për 31 pallate, ku do të akomodohen edhe 660 familje, të cilat janë prekur nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Më herët janë dorëzuar 802 shtëpi.

“MIRËMËNGJES ???? dhe nga Shijaku ku pas dorëzimit të 802 shtëpive puna vijon pa u ndalur dhe për 31 pallate ku do të akomodohen edhe 660 familje, ju uroj një fundjavë të mbarë????”, shkruan Rama.

ME TE LEXUARAT