Plagosja në Kavajë, Veliaj: Qyteti nuk mbahet më peng nga Saliu dhe Iliri

Politikë

Plagosja në Kavajë, Veliaj: Qyteti nuk mbahet më peng nga Saliu

Një ditë pas plagosjes së një 27-vjeçari në Kavajë, në zyrat e PD, ka reaguar kryebashkiaku, njëkohësisht drejtuesi politik i PS për qarkun e Tiranës Erion Veliaj.

Plagosja në Kavajë, Veliaj: Qyteti nuk mbahet më peng nga Saliu

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Veliaj ka një mesazh për ish- kryeministrin Berisha dhe presidentin Meta.

“Saliu e Iliri s'e mbajnë dot më peng Kavajën. Dëshpërimi i humbjes të shtyn të trajtosh çdo konflikt banal rrugësh si Vaterlo fatale! Groë up”, shkruan Veliaj.

Plagosja në Kavajë, Veliaj: Qyteti nuk mbahet më peng nga Saliu

Kujtojmë se një ditë më parë, Ndricim Jonuzi Tahiri ka qëlluar me armë një 27-vjeçar i identifikuar si Bledi Okshtuni, duke mbetur i plagosur.

Ngjarja ka ndodhur në zyrat e PD në lagjen nr 4 në Kavajë dhe shkaku dyshohet të ketë qenë për motive të dobëta.

ME TE LEXUARAT