PD miraton primaret, Berisha i pakënaqur me strukturat e partisë: Organizoni takime

Politikë

PD miraton primaret, Berisha i pakënaqur me strukturat e partisë:

Primaret do të jenë formula e cila do të përcaktojë kandidatët e PD në zgjedhjet vendore të vitit të ardhshëm.

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike miratoi rregulloren e primareve, e cila për herë të parë lejon që për kandidatët e PD të mos votojnë vetëm anëtarët e Partisë Demokratike.

Këshilli Kombëtar vendosi që kryesia e Partisë Demokratike të ndërtojë një grup negociator për të nisur kontaktet dhe për arritur marrëveshje me aleatët e Partisë Demokratike.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar, Berisha foli me rezerva për punën që strukturat e PD po bëjnë sa i takon organizimit të strukturave dhe premtoi se protestat dhe reagimet qytetare do të vijnë shumë shpejt.

Në mbledhjen e Këshillit Kombëtar nuk u mor asnjë vendimmarrje për të gjetur urat e komunikimit me pjesën tjetër të grupit parlamentar që nuk i janë bashkuar Berishës.

 

ME TE LEXUARAT