PD e Berishës kallëzon në SPAK kryebashkiakun e Kuçovës për krime zgjedhore

Politikë

PD e Berishës kallëzon në SPAK kryebashkiakun e

Partia Demokratike e Sali Berishës, me anë të deputetes Albana Vokshi, ka kallëzuar në SPAK kryetarin e bashkisë së Kuçovës për krime zgjedhore.

“Rithemelimi” akuzon Kreshnik Hajdarin dhe biznesmenin Pëllumb Salillari për “shpërdorim të detyrës,” “korrupsioni aktiv në zgjedhje” dhe “kanosja apo dhunimi ndaj pjesëmarrësve në zgjedhje.”

ME TE LEXUARAT