Miratohet amendamenti i Bardhit për ndryshim në Amnistinë Penale! Basha largohet nga salla

Politikë

Miratohet amendamenti i Bardhit për ndryshim në Amnistinë Penale!

Është miratuar me 111 vota pro amendamenti i propozuar nga Gazment Bardhi për ndryshimin e nenit 3 për projektligjin e amnistisë penale.

Ndërsa amendamenti i Enkelejd Alibeajt është rrëzuar me 72 vota kundër.

Deptuetët që votuan kundër amendamentit të Bardhit, ishin Basha, Bakiu dhe Shehaj.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Pas rrëzimit të amendamentit të Alibejt për ndryshim në pikën “ë” të projektligjit, Basha u largua nga Kuvendi.

ME TE LEXUARAT