“Merri florinjtë e mi palaço”, Meta sulmon ashpër Dumanin: Nuk ia jep dot PL Ramës

Politikë

“Merri florinjtë e mi palaço”, Meta sulmon ashpër

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një deklaratë për mediet, ditën e sotme i ka bërë thirrje kreut të SPAK, Altin Dumani që të sekuestrojnë pasuritë e tij, por jo partinë, ashtu siç pretendon Meta.

I ashpër në deklaratën e tij, Meta se kryeprokurori është shndërruar në një vegël të Edi Ramës me qëllim që të shkatërrojnë pluralizmin politik.

Ilir Meta: Dumdumani florinjtë e mi, fabrikat e mia t’i marrë, t’i sekuestrojë dhe t’ia çojë shqiptarëve. Kam ¼ e shtëpisë te Pazari i Ri që do t’ia jap motrës së mrekulluehsme që kam. Por që të marrë PL dhe t’ia çojë Edi Ramës, atë le ta shikojë Dumdumani dhe kushdo tjetër.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Dumdumani është palaço, është shndërruar një një pistoletë të Edi Ramës për të shkatërruar pluralizmin politk. Unë ia thashë në sy, je palço.

ME TE LEXUARAT