Mandati i Xhaçkës, Çuçi: Mos bini pre e spekulimeve, është zbatuar 100% vendimi i Gjykatës

Politikë

Mandati i Xhaçkës, Çuçi: Mos bini pre e spekulimeve,

Pas mbledhjes së Konferencës së Kryetarëve, kreu i grupit parlamentar i PS, Bledi Çuçi u pyet nga gazetarët për votimin kundër të kërkesës së opozitës në parlament për mandatin e deputetes Olta Xhaçka.

Çuçi tha se është zbatuar 100% vendimi i Gjykatës Kushtetuese.

“Nuk është e vërtetë që ne nuk respektojmë vendimin e Gjykatës Kushtetuese. Vendim i i Gjykatës Kushtetuese thotë se shfuqizohen vendimet e Kuvendit. Nuk shtrohet çështja nëse është zbatuar ose jo vendimi i Gjykatës Kushtetuese. Vendimi i gjykatës është zbatuar.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Mos bini pre e spekulimeve, është zbatuar 100% vendimi i gjykatës, aty shprehte qartë se çfarë përmban. Nuk përmban ndonjë detyrim. Sot kemi një vendim tjetër që propozoi këshilli për mandate dhe rregulloren e Kuvendit, që siç e dini votoi.”

ME TE LEXUARAT