Kundër Berishës, nga Gazment Bardhi te Ervin Salianji, deputetët që bojkotuan Kuvendin e “Rithemelimit”

Politikë

Kundër Berishës, nga Gazment Bardhi te Ervin Salianji, deputetët

Sali Berisha kërkon votëbesimin sot nga demokratët për t’u zgjedhur në krye të PD-së duke theksuar se partia nën drejtimin e tij do të “zgjonte luanin”.

Disa deputetë të rendësishëm, me në krye Gazment Bardhin nuk ishin të pranishëm.

Mësohet se krahas Bardhit, në Kuvend nuk ishin deputetët Ferdinand Xhaferaj, Ervin Salianji, Agron Gjekmarkaj dhe Dhurata Çupi, pjesë e 15 deputetëve që kanë vendosur të mos shkojnë në Kuvendin e sotëm.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Xhaferaj dhe Gjekmarkaj kanë bërë deklarata të forta publike kundër Berishës duke theksuar se partia meriton një drejtim të ri. 

 

ME TE LEXUARAT