Krisja Rithemelim-PL, Tedi Blushi: Opozita t’i prijë popullit jo të fshihet mes kaçubeve

Politikë

Krisja Rithemelim-PL, Tedi Blushi: Opozita t’i prijë popullit jo

Anëtari i Këshillit Bashkiak, Tedi Blushi gjatë fjalës së tij në protestën para Bashkisë së Tiranës u bëri thirrje kolegëve të opozitës që t’i prijnë popullit.

Tedi Blushi: Policia dhe prokuroria në vend që të ishin tek inceneratori dhe të mos hynin tek zyra e këtij hajduti janë sot për të arrestuar popullin, jemi kundër betoinizimit të Tiranës dhe shkatërirmit të hapësirave publike, për të protestuar kundër shembjes dhe rrëmbimit të pronave të ndershëm që sot janë në qiell të hapur për shkak se Veliaj ka të shenjtë njerëzit e tij dhe oligarkët.

 Kam një mesazh dhe për kolegët e mi të opozitës që duhet t’i prijnë popullit dhe jo të rrijnë pas popullit duke u fshehur mes kaçubeve këtu përpara bashkisë, ti prijmë popullit, t’i dalim në ballë për të luftuar ne të partë.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

S’jemi për tu fshehur por se kemi mbështetjen tuaj, se jemi përfaqësuesit tuaj, do të bëjmë gjithçka për të bërë drejtësi.

 

ME TE LEXUARAT