Ish-kandidatja për Bashkinë e Korçës paraqitet në SPAK

Politikë

Ish-kandidatja për Bashkinë e Korçës paraqitet në

Ish-kandidatja e opozitës për Bashkinë e Korçës në zgjedhjet e kaluara lokale, Ledina Alolli është paraqitur këtë të martë në Prokurorinë e Posaçme (SPAK).

Ende nuk dihen arsyet e thirrjes së Ledina Alollit në SPAK, se për cilën dosje do të merret në pyetje nga oficerët e BKH-së

Ledina Alolli ka qenë për një mandat edhe deputete e PD-së për Qarkun Korçë, gjatë viteve 2009–2013. Në nivel lokal, ajo ka qënë anëtare e Këshillit Bashkiak, Bashkia Korçë, si dhe nënkryetare e këtij këshilli. Aktualisht ajo është anëtare e Këshillit Kombëtar të PD.

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Ajo është pedagoge prej vitit 2002 në Universitetin “Fan S. Noli” të Korçës.

ME TE LEXUARAT