“Dumani zëdhënës politik”/ Meta: Kërcënoi Ahmetajn kur i dha goditjen Ramës

Politikë

“Dumani zëdhënës politik”/ Meta: Kërcënoi

Kreu i PL-së, ilir Meta ka hedhur sërish akuza mbrëmjen e sotme drejt kreut të SPAK, Altin Dumani, teksa u shpreh se ky i fundit është zëdhënës politik i PS, që vetëm firmos letra.

I ftuar në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, Meta u shpreh se Dumani nuk reagoi pas deklaratave të ish-numrit dy të qeverisë, Arben Ahmetaj kundrejt Ramës, por kur u pyet në të njëjtën ditë për çështjen “ÇEZ-DIA”, ai ka përmendur disa herë emrin e Metës.

Meta: Dumani ka shkatërruar imazhin e SPAK-ut. Vetëm firmos shkresa. Është bërë zëdhënës politik. Kur Arben Ahmetaj dha goditjen ndaj Edi Ramës dhe Erion Veliajt, Dumani të nesërmen mblodhi gazetarët dhe u tha: prisni se do të ketë zhvillime surprizuese për Arben Ahmetajn. Pse e bëri këtë?

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Pra ishte kërcënim për Arben Ahmetajn dhe ishte një mesazh për t’I thënë mbylle mos ma ngacmo Edi Ramën, se ai më vuri mua këtu si drejtues i SPAK.

Në të njëjtën ditë që bëri kërcënimin ndaj Ahmetajt, Dumani foli edhe për CEZ-DIA, duke përmendur emrin tim disa herë.

ME TE LEXUARAT