U lirua nga burgu, reagon për herë të parë Saimir Tahiri

Politikë

U lirua nga burgu, reagon për herë të parë Saimir Tahiri

Pas lirimit nga burgu i Lushnjes, ish-ministri Saimir Tahiri ka bërë reagimin e parë nga rrjetet sociale. Ai falenderon të gjitha ata që nuk e humbën kurrë besimin tek ai. Më tej ai shprehet se do të vazhdojë ta kërkojë drejtësinë gjithmonë.

“Do vazhdoj te kerkoj drejtesine, sic kam bere deri me sot.

Te falenderoj me zemer ty qe ke besuar gjithmone te gjithcka jam e kam bere une!

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Faleminderit dhe ty qe ke genjyer gjithmone, duke me kujtuar cmimin e te vertetes.

Pata mundesi te njihja padrejtesine perballe. Tani kam mundesine te kerkoje te drejten pa kursim!

Faleminderit pamase te gjithe!” shprehet Saimir Tahiri.

Tahiri do të duhet të kryejë dënimin e mbetur prej 1 vit e 8 muaj e 15 ditë burg në banesë.

 

ME TE LEXUARAT