A do vendoset fasha e re e energjisë në dhjetor? Rama jep përgjigjen zyrtare

Politikë

A do vendoset fasha e re e energjisë në dhjetor? Rama jep

Duket se edhe për muajin dhjetor, nuk do të ketë vendosje të fashës për ata që kalojë 800 kë në muaj.

Këtë e bëri të ditur kryeministri Edi Rama, i cili tha se reshjet e shiut edhe pse nuk kanë qenë të shumta, sërish kanë qenë të mjaftueshme.

Si shtoi se situata në HEC-et paraqitet e mirë, dërsa për detajet sipas Ramës do të dalë ministrja brenda pak ditësh.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

Diskutimet per fashen e energjise nisen ne shtator te ketij viti, pas perkeqesimit te situates energjitike ne vend dhe ne tregun nderkombetar.

Nderkohe qeveria ka shtyre aplikimin e tarifes se re me 1 nentor dhe 1 dhjetor.

ME TE LEXUARAT