Raportohen 31,021 raste aktive me koronavirus në Kosovë, ja sa të vaksinuar

Kosovë&Rajon

Raportohen 31,021 raste aktive me koronavirus në Kosovë, ja sa të

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 31,021.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 164.294, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,012 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.316 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë.

Merr lajme ekskluzive në Viber

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Viber duke klikuar këtu.

1.769.170 doza të vaksinës. Deri më sot 804.251 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
Deri më sot janë dhënë 72.122 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

ME TE LEXUARAT