Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, 4.9 ballë

Bota

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, 4.9 ballë

Lëkundje të forta sizmike janë shënuar mbrëmjen e sotme në Rodo si dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë, Greqi.


Mediat greke raportojnë se tërmeti në Rodo ishte me magnitudë 4.9 ballë i shkallës rihter, ndërsa në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios.

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, 4.9 ballë

Merr lajme ekskluzive në Whatsapp

Doni të informoheni të parët për lajme ekskluzive? Bashkohuni me grupin tonë në Whatsapp duke klikuar këtu.

Sakaq, nuk raportohet për dëme.

ME TE LEXUARAT