Humbën jetën në aksident në Gjakovë, identifikohen 3 viktimat

Kosovë&Rajon

Humbën jetën në aksident në Gjakovë, identifikohen 3

Identifikohen emrat e viktimave të aksidentit në Raçë të Gjakovës, ku mbetën të vdekur tre persona.

Sipas mediave kosovare, ndonëse u tha si fillim se viktimat dyshoheshin se ishin nga Shqipëria, rezulton vetëm një prej tyre. Viktimat e aksidentit janë Rokson Domgjonaj, Pjetër Ndrecaj si dhe bashkëshortja e tij nga Shqipëria, Blerina Meqaj.

Në aksident u përfshi vetëm automjeti tip ‘Ford’ ku udhëtonin tre viktima, që u përplas me urën dhe doli nga rruga. Shkak i aksidentit mendohet të jetë shpejtësia tej normave dhe lagështia në rrugë.

ME TE LEXUARAT